Led Panel Nedir?

5.7.2015
Bu makaleyi paylaş

Çoğu LED panel 32 x 16 cm ölçüye sahiptir. LED panellerin her birinde 512 tane LED bulunmaktadır. LED paneller en fazla 4A çekerler. Gündüz ve gece diğerlerine oranla çok daha fazla fark edilebilme özelliğine sahiptirler.

 Çoğu LED panel 32 x 16 cm ölçüye sahiptir. LED panellerin her birinde 512 tane LED bulunmaktadır. LED paneller en fazla 4A çekerler. Gündüz ve gece diğerlerine oranla çok daha fazla fark edilebilme özelliğine sahiptirler. Ürünlerin modüllerinde 140 dereceden dahi anlaşılabilen oval LED'lerden yararlanılmıştır. Ürünler modüler istemde bir ürün olduklarından müdahale konusunda çok kolay ve pratik bir yapıya sahiptirler. Tabelalar üzerinde bilgisayar ve basit bir program sayesinde dilediğiniz yazıyı, istediğiniz font ve karakterde yazabilirsiniz. Yeni yazılar ekleyip kaldırmanız da mümkündür. Bunların dışında firmanızın logosunu veya sabit, hareketli şekilleri kullanarak tabelalarınızın görüntülerindeki görselliği arttırabilirsiniz. Ayrıca tabelaları birkaç bölmeye ayırarak farklı dillerde yazılar yazmanız da mümkündür.

LED panel modüllerden meydana gelen modüler bir sistemdir. Belli ürünler pixel aralıklarıdır. Modüler olma özelliğinden ötürü servis ve kurulumları oldukça kolaydır. Yerinden servis yapmanız mümkündür. Servis hizmeti çok hızlı verilir. Su geçirmez özelliğe sahiptirler. Dış etkenlerden etkilenmezler. LED'leri su ile yıkayarak temizlemeniz mümkündür. Flash, gif, jpeg dosyalarını destekler, oynatabilir. LED panellerin parlaklıkları gözleri yormaz ve hasar vermez. Net bir şekilde görülebilirler. İstediğiniz tüm bilgileri ekleyebilirsiniz: saat, tarih vb. gibi. LED panellerde kayan yazıyı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca tabelayı birkaç bölüme ayırarak farklı türde bilgiler yazabilirsiniz. Profesyonel bir şekilde kullanılan LED paneller istenilen ebatta üretilebilir. Modülleri yan yana veya üst üste koyarak istediğiniz boyutta bir tabela oluşturabilirsiniz.