Blog

Şerit Led, Şerit Led Nedir, Şerit Led Nasıl Kullanılır

LED çipleri SMD şeklinde paketlenir, esnek yapıda bir PCB üzerine sıralanır. Böylelikle şerit LED oluşturulmuş olur. Esnek bir yapıda olduğu için kullanım alanı oldukça geniştir. Dekorasyon amaçlı yapılan aydınlatmaların da vazgeçilmezi haline gelmiştir.


Smd Led, Sms Led Nedir, Smd Led Nasıl Kullanılır

Teknolojinin gelişmesiyle beraber aydınlatma konusunda da değişiklikler gündeme geldi. Eskiye göre aydınlatmada kullanılan ürünler de değişim gösterdi. Aydınlatma konusunda en büyük gelişmeleri LED aydınlatmalar da yaşadı.


RGB Led, RGB Led Nedir? RGB Led Nasıl Kullanılır?

İngilizcedeki red, green ve blue kelimelerinin baş harflerinin birleştirilmesiyle RGB kelimesi oluşturulmuştur. Prensip olarak; kırmızı, yeşil ve mavi renklerini kullanarak farklı şekildeki kombinasyonlarla çok fazla sayıda renk verebilme özelliğine sahip olan LED, RGB LED'dir.


Led Projektör Led Projektör Nedir? Led Projektör Nasıl Kullanılır?

Projeksiyon cihazlarının çok farklı özellikleri vardır ve cihazlar, bu özelliklerine göre sınıflandırılmaktadır. Renklerin oluşturulmasında kullanılan yöntemler, lensler, gelişen lambaların teknolojilerine göre de sınıflandırılmalar yapılmaya başlanmıştır.


Led Panel Nedir?

Çoğu LED panel 32 x 16 cm ölçüye sahiptir. LED panellerin her birinde 512 tane LED bulunmaktadır. LED paneller en fazla 4A çekerler. Gündüz ve gece diğerlerine oranla çok daha fazla fark edilebilme özelliğine sahiptirler.